Złożyłeś nieprawidłowy zwrot? Możesz nie dostać grzywny

Jeśli złożysz zeznanie podatkowe w formie papierowej, nawet jeśli masz skrzynkę danych, podlegasz karze w wysokości 1000 CZK. W tym roku władze postanowiły jednak tolerować ten błąd. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, komu zostanie umorzona grzywna.

Wiadomość zdezorientowała wiele osób

Na początku 2023 r. państwo utworzyło skrzynki danych dla szeregu podmiotów, które wcześniej nie musiały z nich korzystać (np. osoby samozatrudnione). Jednak każdy, kto jest zobowiązany do posiadania skrzynki danych, musi zgodnie z prawem składać zeznania podatkowe drogą elektroniczną.

Jednak wiele osób zapomniało o tym z powodu zmiany - a urząd skarbowy został zalany wieloma papierowymi deklaracjami. Inne wykroczenia obejmowały składanie dokumentów w formacie .pdf zamiast standardowego .xml.

W związku z tym administracja podatkowa wyjątkowo zdecydowała się nie nakładać grzywien za nieprawidłowe wypełnianie dokumentów papierowych (kara w tym przypadku wynosi zwykle 1000 CZK). Umorzenie kar nie dotyczy jednak osób, które złożyły zeznania podatkowe po terminie.

Zeznania podatkowe bez błędów

Popełniłeś błąd w zeznaniu podatkowym? Nic straconego, wszystko można poprawić w dodatkowym zeznaniu podatkowym. Zanim jednak złożysz nowy formularz, upewnij się, że nie zawiera on żadnego z typowych błędów.


Dane do kontaktu

Napisz do nas, a my
odezwiemy się do Ciebie w ciągu 24 godzin.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i stosuje się do niej zasady Google polityki prywatnościwarunków korzystania z usługi

Wiadomości z naszego bloga