Rejestracja działalności gospodarczej

Rozpocznij prowadzenie działalności gospodarczej w Republice Czeskiej. Pomożemy Ci załatwić wszystko to, czego potrzebujesz do jej założenia.

Załóż działalność gospodarczą Załóż działalność gospodarczą
Rejestracja działalności gospodarczej

CHCESZ PROWADZIĆ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ W REPUBLICE CZESKIEJ, ALE BŁĄDZISZ W GĄSZCZU WYMOGÓW I PRZEPISÓW? POZOSTAW TO NAM!

 • Zajmiemy się założeniem Twojej działalności gospodarczej, umożliwiając Ci łatwy start. Poinformuj nas, jaka branża Cię interesuje, a my zajmiemy się resztą.
 • W pełni zdalnie. Wystarczy, że zadzwonisz lub napiszesz do nas o chęci założenia działalności gospodarczej, a wszystko załatwimy zdalnie.
 • Nie musisz mieć pobytu stałego w Czechach. Potrzebujesz jedynie czeskiej siedziby, którą możesz zamówić u nas.
 • Podatki i papierkowa robota? Nie ma problemu! Czy z powodu podatków kręci Ci się w głowie? Skorzystaj z usług oferowanych przez nasz dział ds. księgowości.
 • Mówimy w Twoim języku. Nasi specjaliści mówią po czesku, angielsku, niemiecku i polsku.

CZESKA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA DLA OBCOKRAJOWCÓW: CO JEST POTRZEBNE?

Założenie działalności gospodarczej zajmie nam 5 dni roboczych od złożenia dokumentów. Dokumenty różnią się w zależności od tego, czy posiadasz trwałe miejsce zameldowaniaw Unii Europejskiej, czy też nie.

Cudzoziemcy posiadający trwałe miejsce zameldowania w UE:

 • Dowód tożsamości. Prześlij nam kopię swojego dowodu osobistego lub paszportu.
 • Wyciąg z Rejestru Karnego. Nie może być starszy niż 90 dni. Można go otrzymać w CzechPoint (znajduje się w czeskich urzędach pocztowych).
 • Zgoda na miejsce prowadzenia działalności. Do założenia działalności gospodarczej potrzebny jest adres prowadzenia działalności w Republice Czeskiej oraz zgoda właściciela nieruchomości; można także skorzystać po prostu z jednego z naszych wirtualnych biur. Nie trzeba mieć trwałego miejsca zameldowaniaw Republice Czeskiej.

Cudzoziemcy posiadający trwały adres zameldowania poza UE:

 • Dowód tożsamości. Prześlij nam kopię swojego dowodu osobistego lub paszportu.
 • Wyciąg z Rejestru Karnego. Nie może być starszy niż 90 dni i należy dołączyć jego tłumaczenie poświadczone (możemy zająć się tłumaczeniem). W przypadku niektórych krajów potrzebna będzie również apostille (dowód podpisu i pieczęci). Poinformujemy Cię o dokładnych wymaganiach.
 • Zgoda na miejsce prowadzenia działalności. By założyć działalność gospodarczą potrzebny jest adres prowadzenia działalności w Republice Czeskiej oraz zgoda właściciela nieruchomości; można też po prostu skorzystać z jednego z naszych wirtualnych biur. Nie trzeba mieć trwałego adresu zameldowania w Republice Czeskiej.
 • Zezwolenie na pobyt długoterminowy. O to pozwolenie można wystąpić w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

Uwaga:

 • Treść usługi rejestracji handlowej różni się w zależności od Twojej konkretnej sytuacji. Proszę mieć świadomość, że w pewnych przypadkach nie jesteśmy w stanie zarejestrować obcokrajowców na czeską opiekę zdrowotną i ubezpieczenie społeczne. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule: Jak zarejestrować obcokrajowca w czeskim zakładzie ubezpieczeń zdrowotnych i czeskim zakładzie ubezpieczeń społecznych?
 • Rejestry Karne dla obywateli Ukrainy są obecnie niedostępne. Rejestry te można zastąpić Oświadczeniem o niekaralności, które spisujemy w formie aktu notarialnego. Niestety nie można tego zrobić zdalnie, dlatego w celu załatwienia sprawy prosimy o wizytę w naszym biurze.

RODZAJE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

W Republice Czeskiej istnieją 4 rodzaje działalności gospodarczej:

Unqualified trade license

DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA WOLNA (NIEREGULOWANA)

Najpopularniejszy rodzaj działalności gospodarzej; każdy, kto ukończył 18 lat i czystą kartę karnąmoże złożyć wniosek o założenie działalności gospodarczej. Nie jest wymagane ani specjalne wykształcenie, ani doświadczenie w branży.

Na przykład:

sprzedaż detaliczna i hurtowa, marketing, usługi graficzne, tłumaczenia pisemne i ustne, wstępne i wykończeniowe roboty budowlane, usługi zakwaterowania

Vocational trade license

DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA RZEMIEŚLNICZA

Należy spełniać wymagania dotyczące kompetencji zawodowych(wykształcenie kierunkowe, kwalifikacje zawodowe, przekwalifikowanie lub doświadczenie zawodowe) lub ustanowić odpowiedzialnego gwaranta, który spełni te warunki w imieniu osoby zakładającej działalność.

Na przykład:

fryzjer, piekarz, malarz, stolarz, murarz, naprawa pojazdów, usługi kosmetyczne

Professional trade license

DZIAŁALNOŚĆ KONCESJONOWANA

Tego typu działalność również wymaga udokumentowania swoich kompetencji (wykształcenie kierunkowe, kwalifikacje zawodowe, doświadczenie zawodowe) lub ustanowienie odpowiedzialnego gwaranta.

Na przykład:

usługi masażu, biuro nieruchomości, szkoła jazdy, doradztwo psychologiczne

Permitted trade license

DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA WIĄZANA

Aby uzyskać zgodę na prowadzenie działalności gospodarczej wiązanej wymagane jest pozwolenie wydane przez państwo lub gminę.

Na przykład:

drogowy transport samochodowy do 3,5 t lub do 9 osób (m.in. działalność gospodarcza dla kierowców Uber, taksówkarzy), sprzedaż alkoholi

Nie jesteś pewien, który rodzaj działalności gospodarczej dotyczy Ciebie? Możemy pomóc!


BEZPROBLEMOWE KORZYSTANIE Z NASZYCH USŁUG I ZAŁOŻENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Zamiast biegać od urzędu do urzędu, zamów nasze usługi założenia działalności gospodarczej i skoncentruj się wyłącznie na jej rozpoczęciu. Zwróć się do nas o pomoc za pomocą poniższego formularza, zadzwoń lub odwiedź nasz oddział w Pradze.


WYSTARCZY, ŻE WYPEŁNISZ FORMULARZ, A MY ZAJMIEMY SIĘ RESZTĄ!

Dane do kontaktu

Napisz do nas, a my
odezwiemy się do Ciebie w ciągu 24 godzin.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i stosuje się do niej zasady Google polityki prywatnościwarunków korzystania z usługi

INNE USŁUGI DLA TWOJEGO UDANEGO BIZNESU

Zakładanie spółek online
Zakładanie spółek online

Szybkie założenie spółki w 3 dni roboczych online od EUR 280. Zarządzaj wszystkim za pomocą kilku kliknięć, my zajmiemy się administracją.

Adres siedziby
Adres siedziby

Nie płać za drogie biuro, jeśli go nie potrzebujesz. Zamów adres wirtualnego biura! Prestiżowe adresy w Pradze i Brnie już od EUR 6/miesiąc.

Deklaracja podatkowa
Deklaracja podatkowa

Nie zgub się w księgowości i podatkach. Umów się na konsultację, a nasi specjaliści doradzą Ci. Pomagamy firmom i osobom samozatrudnionym.

WŁAŚCIWE LICZBY DLA TWOJEJ FIRMY

11 500+Spółki założone i sprzedane
24 000+Siedziby zarejestrowane dla spółek
13Lata naszej historii

Wiadomości z naszego bloga