Założyć czy kupić firmę: co się opłaca?

Rozpoczynając działalność gospodarczą należy dopełnić kilku formalności. Musisz najpierw oficjalnie założyć nową spółkę lub kupić gotową spółkę, która już spełnia wymogi prawne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, która opcja jest bardziej odpowiednia dla Twojej firmy.

Zakładanie spółki "na zielonym polu"

Założenie spółki LLC oznacza wizytę u notariusza i bieganie po urzędach. Konieczna jest rejestracja spółki w rejestrze handlowym i inne niezbędne czynności. W związku z tym proces zakład ania spółki zwykle kosztuje dużo czasu i wysiłku.


Wskazówka! Jeśli chcesz przyspieszyć całą procedurę, możesz zamówić założenie spółki w firmie konsultingowej - gwarantujemy realizację w ciągu 3 dni.

Ta opcja jest zwykle tańsza niż zakup gotowej spółki, niezależnie od tego, czy wszystko załatwiasz z konsultantem, czy samodzielnie. Płacisz tylko obowiązkowe opłaty lub cenę usługi, jeśli pośrednik zajmuje się przetwarzaniem dla Ciebie.

Ponadto zakładasz nową spółkę na własny obraz i nie dokonujesz żadnych zmian w rejestrze. Co więcej, zakładając nową spółkę, możesz mieć pewność, że zaczynasz z czystym kontem. W przypadku firm z historią istnieje ryzyko, że wierzyciele pierwotnego właściciela zapukają do drzwi. Z nami nic takiego Ci się nie przydarzy - kupując gotową spółkę, zawsze gwarantujemy w umowie, że spółka nigdy nie prowadziła działalności, a zatem nie ma żadnych zobowiązań.

Kiedy bardziej opłaca się kupić spółkę?

Gotowa spółka to spółka, która została już formalnie założona przez sprzedającego. W związku z tym wszystkie formalności związane z założeniem spółki zostały już załatwione.

Główną zaletą zakupu gotowej spółki jest zatem szybkość - możesz rozpocząć działalność niemal natychmiast. Docenisz to zwłaszcza w przypadku spółek, których założenie jest bardziej wymagające pod względem administracyjnym (np. a. s., SE lub agencja zatrudnienia). Zakup gotowej spółki pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Należy jednak wziąć pod uwagę obowiązkowe opłaty transferowe.

Ponadto, ponieważ już założona spółka ma zwykle opłacony kapitał zakładowy, nie musisz mieć na przykład 2 milionów euro na rękę. Obowiązek wpłaty został już spełniony przez sprzedającego spółkę. Należy jednak pamiętać, że wpłacony kapitał musi zostać uzupełniony w trakcie działalności spółki.

Klient prohlíží účetnictví firmy pod lupou

Zakup spółki wiąże się jednak również z ryzykiem. Nie znasz jej historii. Niektóre sprzedawane spółki mogą mieć długi lub inne "szkielety w szafie". Idealnym rozwiązaniem jest więc zakup firmy bez żadnej historii - lub przynajmniej dokładne sprawdzenie jej przeszłości przed zakupem.

Nasze gotowe spółki nigdy nie prowadziły działalności, a zatem nie mają długów. A ponieważ porządek czyni przyjaciół, oczywiście gwarantujemy wszystko w umowie.

Którą drogę wybrać?

Wszystko zależy od konkretnego pomysłu na biznes. Jeśli jesteś zadowolony z klasycznej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i nie musisz zajmować się na przykład podatkiem VAT, łatwiej i szybciej jest założyć nową firmę. Chętnie Ci w tym pomożemy - cały proces zakład ania spółki z nami to kwestia kilku kliknięć.

Jeśli chcesz być zarejestrowany jako podatnik VAT lub zamierzasz prowadzić działalność jako spółka akcyjna lub spółka europejska (SE), zakup gotowej spółki pozwoli Ci zaoszczędzić wiele czasu, który w przeciwnym razie spędziłbyś na chodzeniu po urzędach.

Czy masz jasność? Zamów założenie spółki lub wybierz jedną z naszych gotowych spółek.


Dane do kontaktu

Napisz do nas, a my
odezwiemy się do Ciebie w ciągu 24 godzin.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i stosuje się do niej zasady Google polityki prywatnościwarunków korzystania z usługi

Zalecane

Zakładanie spółek online
Zakładanie spółek online

Szybkie założenie spółki w 3 dni roboczych…

Szybkie założenie spółki w 3 dni roboczych online od EUR 280. Zarządzaj wszystkim za pomocą kilku kliknięć, my…

Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej
Gotowe spółki na sprzedaż
Gotowe spółki na sprzedaż

Chcesz prowadzić działalność gospodarczą już teraz?…

Chcesz prowadzić działalność gospodarczą już teraz? Zaoszczędź czas i zamów czeską Gotową Spółkę. Bez zobowiązań,…

Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej

Wiadomości z naszego bloga